CicekSohbet.COM sohbet odaları içerisinde şuan; 284 kullanıcı, 29 kanal içinde sohbet bulunmaktadır.

SOHBET GİRİŞ

322

Mirc İndir

Mirc, günümüzde kullanılan sohbet ve chat programlarının atası olarak kabul edilen bir uygulamadır. Mirc’in en önemli özelliklerinden biri de açık kaynak yazılımına sahip olmasıdır. Yani site üzerinden sohbet edebilmenin yanı sıra, site kodlarına erişerek yeniden düzenlemek ve bireysel olarak script oluşturmak gibi bir imkân tanınmıştır. Kişiselleştirilmiş deneyimler sayesinde Mirc büyük ölçüde kullanıcıyı kendisine çekmeyi başarmıştır.

mirc indir

Mirc uzun yıllar boyunca dünyanı çok sayıda ülkesinden milyonlarca kişi tarafından kullanılmış ve sürekli olarak çağına göre büyük sayılabilecek yenilikler getirmiştir. Ancak geldiğimiz noktada Mirc benzeri uygulamaların çok fazla olmasından dolayı Mirc gölgede kalmıştır.

Mirc Sohbet Programı Yararları

İnternet üzerinden yapılan sanal sohbetlerin, kullanıcılara sağlamış olduğu bir takım yararlar vardır. Bu yararlar, sohbet uygulamalarını daha kullanışlı hale getirmektedir.

mirc indir

Web tabanlı sohbetlerin yararlarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Kullanıcıların kimliklerinin gizli olmasına olanak tanımaktadır. İki taraf da karşısındaki kişinin kim olduğunu bilmediği için, bireylerin normal yaşamda konuşamayacağı ya da paylaşamayacağı konuların konuşulabilmesini olanaklı kılar.
  • Bireylerin var olan sosyal çevrelerinin dışında yeni bir sosyal çevre oluşturmasına yardımcı olur. Bu sayede sürekli olarak aynı insanlarla konuşmak yerine, zaman zaman da farklı kültür ve toplumlardan insanlarla tanışmak kolay hale gelir.
  • Chat siteleri ve uygulamaları bireylerin boş zamanlarında yeni insanlar tanıyabilmesi açısından da faydalıdır. Evden çıkmadan yeni insanlarla iletişim kurabilmek ve tanışmak oldukça avantajlı bir durumdur.
  • Sanal sohbetler aynı zamanda bireylerin içine kapanıklığının giderilmesi için de bir fırsattır. Normal hayatta insanlarla ya da karşı cinsten bireylerle konuşmaya çekinen kişiler, sanal sohbetler sayesinden bu durum üstesinden gelebilir.

Genellikle Ücretsiz

Günümüzde kullanıcıların hizmetine sunulan chat ve sanal sohbet uygulamaları genellikle ücretsizdir. Ancak bazı programlarda ön plana çıkabilmek ya da profil reklamı yapabilmek için ücret talep edilebilmektedir.

Ücretsiz olarak sunulan bu platformlar sayesinde değişik amaçlarla sohbet edebilecek arkadaşlarla tanışmak mümkündür. Bu sohbet sitelerinde alt yaş sınırı ise 18’dir. Bu yaş sınırının altında olan kişilerin hesap açmasına ve sohbet odalarına girmesine izin verilmiyor.

BURADA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN YER, PROGRAMI KURDUKTAN SONRA MASAÜSTÜNÜZE VE HIZLI BAŞLAT MENÜNÜZE GELEN UYGULAMAYI YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIRMALISINIZ..

mirc indir
"Hepimizin problemleri var. Onları çözdüğümüz yol bizi farklı yapandır." ~Anonim

Copyright 2022 © CicekSohbet.COM Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım: QBilisim.Com

DMCA.com Protection Status
sohbet